Teenused

cocktail, breakfast, fruit

Toitumisnõustamine ja -teraapia

Toitumisnõustamine sobib kõigile, kes soovivad oma elus teha tervislikumaid valikud ning tasakaalustada oma menüüd. Samuti neile, kes muidu terved, kuid soovivad langetada või tõsta kehakaalu.

Toitumisteraapia on mõeldud kergemate või raskemate terviseprobleemidega inimestele. Toitumisteraapiast on abi neil, kellel:  II tüübi diabeet, südame-veresoonkonna haigused, vähktõbi, podagra, aneemia, osteoporoos, reflukstõbi, ärritunud soole sündroom ja tsöliaakia. Paljusid protsesse pole võimalik nn. tagasi pöörata, kuid toitumine on väga oluline osa, et säilitada head enesetunnet ning lisada aastatele elu. 

Palun täitke ankeet enne konsultatsiooni, et saaksime kohtumisel keskenduda juba konkreetsetele nõuannetele ning tegevuskavale. Võtan peale ankeedi ülevaatamist teiega ise ühendust, et kokku leppida aeg ja koht. 

Nii toitumisnõustamine kui ka -teraapia ühe seansi kestvus on 1,5h.

raspberry, berry, ripe

Toidutalumatuse test

Cytolisa 176 testiga määratakse veres IgG antikehade taset. Toidutalumatuse levinumateks sümptomiteks on: seedehäired, ärritunud soole sündroom, ülekaalulisus, väsimus, puhitused-gaasid jne. Cytolisa testis on skaala jaotatud viide ossa ning esindatud on 176 toiduainet. Kuna talumatuse sümptomid võivad avalduda 30 minutist kuni mitme päevani, on test heaks abivahendiks, et selgitada välja kehale sobimatud toidud. Ka igati tervislikud toiduained ei pruugi sobida kõigile! 

Koos vaatame üle testi tulemused ning seejärel aitan asendada reaktsiooni andnud toidud sobilike alternatiividega, et menüü oleks rikkalik ning tasakaalus. 

Testis on esindatud järgmised toiduainete grupid: kaunviljad; juurviljad; maitsetaimed; pähklid; salatid; seemned ja õlid; puuviljad ja marjad; looma- ja linnalihad; kala ja mereannid; teraviljad; piimatooted, seened ja pärmid; muud tooted (jaanileivapuu, jaanileivapuujahu, kakao, mesi, munakollane, munavalge, kohv, maapähkel).

Kui soovite teha testi, saadan teile saatekirja, millega tuleb minna lähimasse Synlabi laborisse verd andma. Vereproov tehakse veeniverest, kuid seda kartma ei pea – Synlabi laborites on väga professionaalsed ning sõbralikud meditsiinitöötajad, kes kogu protsessi väga sujuvaks ning stressivabaks teevad. Synlabis tuleb maksta ka verevõtmise tasu 5.-, testi ja nõustamise eest tuleb arve juba minult. 

smoothie, food, healthy

Mikrobioomi test

Mikrobioomi testiga saab ülevaate oma soolestiku mikroobikooslusest ning vastavalt sellele korrigeerida oma menüüd. Testist selguvad vastused järgmistele küsimustele:
• Milliseid baktereid leidub teie soolestikus?
• Kas teie soole mikroobikooslus on mitmekesine ja tasakaalus?
• Kas tarbite piisavalt erinevaid kiudaineid?
• Kas teie toit sisaldab optimaalselt rasva ja valku?
• Kas teie soole mikroobikoosluses on põletikke soodustavaid baktereid?
• Milliseid potentsiaalselt kasulikke või kahjulikke baktereid leidub teie soolekoosluses?
• Kuidas saaksite veelgi parandada oma toitumist ja seeläbi ka üldist tervist?
Tasakaalust ära mikrobioom võib viia haiguslike seisunditeni nagu kõhulahtisus, kõhukinnisus, metaboolsed häired (ülekaalulisus, II tüübi diabeet), põletikud soolestikus, ärritunud soole sündroom (IBS), vaimne tervis (gut brain axes), immuunsüsteemi häired jne.

Mikrobioomi testi saate tellida Synlabi kodulehelt https://minu.synlab.ee/toode/mikrobioomi-uuring

Kui testi tuleused käes, saate minuga ühendust võtta ning siis lepime kokku kohtumise aja

wall, light, bulb

Loengud ja töötoad

Viin läbi loenguid järgnevatel teemadel:

  • Vähi ennetus ja vähihaige toitumine ravi ajal
  • Tervislik toitumine
  • Ülevaade erinevatest dieetidest, GK dieet
  • Taimetoitlus – kasud ja riskid
  • Eaka toitumine

Kirjutage mulle julgesti, kui tunnete huvi mingi muu toitumisega seotud teema kohta!

Kinkekaardid

Kõige parem kingitus inimesele, kellest hoolid  – on tervis! Kui soovite  kinkida konsultatsiooni või testi koos konsultatsiooniga, võtke palun minuga ühendust! Valikus on erinevate kujundustega kinkekaardid väärtuses 40.- ja 220.- eurot.  

NB! Ostes korraga rohkem, kui ühe kinkekaardi, kehtib soodustus 10%.